Ročník 2008 - VÝČEP

16.04.2008 16:48

Další kapela která nám potvrdila účast na našem festu je VÝČEP z Příbrami.

Hudební stránka tvorby skupiny VÝČEP se jen těžko vyjadřuje slovy. Jak také trefně popsat ten neutuchající příval nápaditých rytmů a neotřelých motivů, do kterých jako blesk z čistého nebe šlehají sebejistá sóla aby je vzápětí vystřídaly majestátní nosné plochy či prakticky dokonalé technické pasáže? Nad tím vším se pak klene velice zajímavě zabarvený sólový zpěv, výborně doplňovaný hlasem druhým a třetím. Tajemstvím této rozmanitosti je skutečnost, že se žádný
z hudebníků nikdy nebránil různorodým hudebním vlivům počínaje třeba Plíhalem na straně jedné
a punkem či heavy metalem na straně druhé. Důkazem toho budiž namátkou zpěvákovy charakteristicky uvolněné, velice živé a bez nadsázky až elektrizující taneční pohyby na pódiu, kterými jakoby chvílemi popíral zákony zemské gravitace. Výsledkem toho pak velice nápadně připomíná svého oblíbence Michaela Jacksona.
          Z personálního hlediska lze skupinu VÝČEP asi nejtrefněji přirovnat k jakési líhni. Za ta léta v ní působilo neuvěřitelné množství snad patnácti jednotlivců, kteří se dnes kupodivu neživí ani tak hudbou (výjimkou budiž svérázná dvojice kytaristů AC revivalu Špejbl’s Helprs).

Stránky kapely  https://vycep.com
 

Zpět